czerwca 07, 2017

Co kupić na Dzień Ojca?

23 czerwca obchodzimy Dzień Ojca - święto równie ważne, co Dzień Matki. Co dzieci mogą podarować tacie?

ramka na dzień ojca


Pomysłów na prezenty jest bardzo dużo, to wszystko zależy od naszej/dziecięcej wyobraźni. Ale kiedy macie pustkę w głowie - podpowiadam, z czego ucieszą się tatusiowie.

Prezent DIY na Dzień Ojca


- laurki

Nic nie ucieszy taty bardziej niż własnoręcznie zrobiona przez dziecko laurka. Samodzielnie wykonane będą miały największą wartość dla taty. Im dziecko mniejsze, tym większe zaangażowanie ze strony mamy. Maluch może odbić swoje rączki lub stópki na kartce, a mama dopisać "Kochanemu tacie", oprawić w ramkę i prezent gotowy!


Starsze dziecko może wykonać  portret taty lub pomalować pędzel lub młotek a`la tata i dołączyć do niego karteczkę z życzeniami.

Poniżej przedstawiam kilka filmików z laurkowymi DIY


 - koszulka

Dziecko może własnoręcznie ozdobić koszulkę dla taty. Wystarczy biały T-shirt i farbki lub spray do malowania na tkaninach - zostawmy dziecku wolną rękę. Niech na koszulce odbije swoje rączki, stópki, namaluje coś specjalnie dla taty.  To pomysł na prezent wykonany nawet przez roczniaka.

prezent na dzień ojca


- kubek

Kawa z kubka zrobionego własnoręcznie przez dziecko będzie smakowała wyśmienicie! Daj dziecku jednolity kubek, farby, sprey i niech kreatywnie się wyżyje.Taki prezent może wykonać już dwulatek!

- ramka na zdjęcie

A co powiecie na własnoręcznie wykonaną ramkę na zdjęcie? Wystarczy do kawałka drewna przykleić młotek, włożyć zdjęcie i gotowe. Drewno, maluch może wcześniej ozdobić, wedle uznania. Możesz również kupić zwykłą ramkę, a maluch na niej przyklei wycinanki z papieru kolorowego, ulubione naklejki czy skorupki po orzechach.

ramka na zdjęcia


Standardowe pomysły na prezent z okazji Dnia Ojca


Oczywiście oprócz własnoręcznie wykonanych prezentów, tacie można podarować koszulkę z zabawnym napisem, którą zamówicie w internecie. Pozwól dziecku zdecydować, jaki wzór ma być na koszulce - w końcu to prezent od niego.

Doskonałym pomysłem są również kubki ze zdjęciem dziecka. Mogą mieć dwojaką formę - kubki, na którym zdjęcie jest widoczne od razu lub takie na których zdjęcie pojawia się po wlaniu gorącego napoju.

Aby tata zawsze pamiętał o swoim dziecku, maluch może mu podarować bryloczek do kluczy. Wzruszający cytat lub po prostu "jesteś moim pierwszym i najlepszym przyjacielem" i tacie zawsze będzie robiło się ciepło na sercu, kiedy weźmie do ręki klucze. 

Tata, który jest fanem sportu, może dostać od dziecka piłkę do nogi, siatki itp., koszulkę ulubionej drużyny, rękawice bokserskie.

Tacie hoobyście warto sprawić upominek zgodny z jego zainteresowaniami: wędkarzowi – spławik, grzybiarzowi – specjalny nożyk do obierania grzybów, zapalonemu brydżyście – piękną edycję kart do gry, majsterkowiczowi – zestaw przydatnych narzędzi do majsterkowania (najlepiej takich, jakich jeszcze nie ma lub, które mu się już zużyły), a melomanowi – płytę z ulubioną muzyką.

 Ważne, aby maluch podjął decyzję o tym, co podaruje tacie z okazji Dnia Ojca. Mamy moga coś zasugerować czy pomóc w wyborze, ale decyzja powinna należeć do dziecka.

A Wy jakie macie pomysły na prezenty z okazji Dnia Ojca?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się tekst? Zostaw swój komentarz

Copyright © 2016 Mama na wypasie , Blogger