maja 31, 2017

Literatura dziecięca - porywające przygody Smoka Maciusia

książki o smoku maciusiu
Jakiś czas temu uznanie Jasia zdobyły książki o przygodach Smoka Maciusia (klik). W maju ukazały się dwie kolejne o przygodach małego Smoka. I podobnie jak poprzednie wzbudziły u Jasia dużo entuzjazmu


Smok Maciuś to pięcioletni smok, który jak każde dziecko, psoci i dokazuje. Nowe tomy: "Smok Maciuś na Smoczej Górze" oraz "Smok Maciuś i wielki remont" opisują kolejne przygody rezolutnego smoka.


"Smok Maciuś i wielki remont"


Ulubiony tom mojego synka. Tym razem Smok Maciuś wraz z rodzicami postanawia zrobić remont w swoim pokoju. I zaczyna się... kłótnie o kolor ścian, o meble, a przede wszystkim o wyścigówkę, która ma stać w pokoju Maciusia. Tak, jak w poprzednich częściach opowieść napisana jest żywym i plastycznym językiem, a przede wszystkim zrozumiałym dla małego czytelnika. Maciuś zachowuje się jak każde dziecko - kaprysi, grymasi, przejawia wielki entuzjazm. Do tego dochodzą kolorowe rysunki, które potęgują wyobraźnię dziecka. Nawet nie czytając opowieści o tym, co znajduje się na rysunkach można opowiadać i opowiadać.

smok maciuś recenzja

Smok Maciuś na Smoczej Górze


Ta część z kolei opowiada o wyprawia Maciusia i jego rodziców na Smoczą Górę. Biwak urządzili niedaleko jaskini, w której, jak głosi legenda, mieszka smok zsyłający dobre sny. Aż chciałoby się go poznać. Tylko jak tam trafić i nie zgubić się po drodze?
Ta część również zawiera kolorowe ilustracje, napisana jest przystępnym dla malucha językiem.  Historia opisana w tej części wywołuje lekki dreszczyk na plecach małego czytelnika. Dzięki temu maluch słucha opowieści z zapartych tchem. I oddycha z ulgą, kiedy wszystko dobrze się kończy.

smok maciuś i wyprawa na smoczą górę


Podobnie, jak w poprzednich częściach, na końcu znajdują się pytania, dzięki którym możemy sprawdzić jak uważnie słuchało nas dziecko. Pytania są także doskonałym punktem wyjścia do rozmowy na tematy poruszane w książkach. 

Smok Maciuś jak każde dziecko lubi się bawić, miewa szalone pomysły, czasem coś spsoci, czasem wpakuje się w kłopoty, niekiedy się obraża, ale potrafi też zrozumieć swoje błędy. Smok Maciuś jest bardzo ruchliwy, wszędzie go pełno. Jest jak każde dziecko. Dlatego maluchy tak za nim przepadają.Smaczku książkom dodaje specjalna aplikacja, którą rodzice mogą pobrać na telefony czy tablety. Dzięki niej maluchy mogą wysłuchać bajki w wykonaniu lektora, jak również zobaczyć Smoka Maciusia poruszającego się po stronach książki.   Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować stronę książki, a dziecko może cieszyć się ożywioną postacią Maciusia, pograć lub odsłuchać nagrania czytanego przez lektora.

Seria książek o przygodach Smoka Maciusia to wspaniała pozycja dla najmłodszych czytelników. Przyciąga nie tylko pięknymi ilustracjami, prostą, choć pouczającą opowieścią, ale również mobilną aplikacją, która urozmaica tradycyjne czytanie.

Dlaczego warto sięgnąć po przygody Smoka Maciusia?


1. Pięknie wydana książka, ze ślicznymi ilustracjami
2. Smok Maciuś jest uosobienie każdego ruchliwego dziecka
3. Książki napisane żywym i prostym językiem
4. Proste, codzienne historie z morałem.
5. Aplikacja mobilna, która pozwala  na jeszcze dogłębniejsze odkrycie świata Smoka Maciusia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się tekst? Zostaw swój komentarz

Copyright © 2016 Mama na wypasie , Blogger