czerwca 13, 2017

Prezent na Dzień Ojca - koszulka w łapki

Nikogo nie trzeba przekonywać, że prezenty wykonane samodzielnie cieszą najbardziej. Jeśli zastanawiasz się co przygotować z dzieckiem na Dzień Ojca - podpowiadam - koszulkę w łapki!


koszulka na dzień ojca

W tym roku postanowiłam, że razem z Jasiem zrobimy własnoręcznie prezent dla taty. Długo zastanawiałam się, co możemy wspólnie zrobić, w końcu wpadłam na pomysł zrobienia koszulki! Zobaczcie krok po kroku jak ją przygotowaliśmy


Koszulka na Dzień Ojca - co potrzebne?

prezent na dzień ojca


- bawełniana jednolita koszulka, najlepiej biała, choć każdy dozwolony :);
- farby do tkanin - ja postawiłam na neonowe kolory;
- pędzelek do malowania - ja przygotowałam trzy pędzelki, każdy do innego koloru;
- kubeczek na wodę;
-miednica z ciepłą wodą i mydło;
- ręcznik papierowy;

Zrobienie koszulki jest banalnie proste :) Połóż koszulkę na stoliku, a następnie pomaluj dziecku dłonie wybranym kolorem,a ono niech przykleja dłoń czy stopę do koszulki. Przesuwaj materiał koszulki, tak aby dziecko nie musiało jej dotykać, aby farba z rączki nie spłynęła na koszulkę. Po tym, jak dziecko wykona odcisk swojej rączki na koszulce, od razu umyj mu rękę, żeby farba nie zaschła. Wytrzyj do sucha i pomaluj dłoń kolejnym kolorem. 

prezent na dzień ojca


jak zrobić prezent na Dzień ojca


Najpierw zróbcie przód koszulki i zostawcie ją do wyschnięcia. Najlepiej następnego dnia zrobić tył koszulki. Po wyschnięciu, wyprasuj koszulkę na lewą stronę, aby utrwalić na niej farby. I gotowe :)

dzień ojca kreatywniedzień ojca prezent


Oprócz odbicia dłoni możesz również wykonać z dzieckiem zabawne buźki lub napisy - to wszystko zależy od umiejętności plastycznych dziecka.


A Wy co przygotowałyście na Dzień Ojca?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podobał Ci się tekst? Zostaw swój komentarz

Copyright © 2016 Mama na wypasie , Blogger