września 08, 2017

Małpeczki w dżungli - gra dla całej rodziny

Niestety nieubłaganie nadchodzi jesień, a wraz z nią deszczowe dni. Co robić z dzieckiem w jesienne wieczory? Świetnym sposobem spędzenia czasu będzie wspólna gra planszowa!

małpeczki w dżungli gra planszowa


 Niestety pogoda za oknami nie zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Większość czasu po przedszkolu spędzamy w domu. Przede mną stoi nie lada wyzwanie, jak okiełznać mojego aktywnego trzylatka, aby nie rozwalił mi pół mieszkania :) Z pomocą przyszła mi firma Artyk, wydawca gry Małpeczki w dżungli. Wydawało mi się, że Jaś jest jeszcze za mały na taką grę, ale okazało się, że bardzo się myliłam.


Małpeczki w dżungli - opis gry


Czy wiesz jaki jest Przysmak wiewiórek? Ile garbów ma wielbłąd dromader? Jaki nazywa się największe zwierzę świat? Jeśli znasz odpowiedzi na te i wiele innych pytań masz szansę wygrać i przeżyć przygodę w dżungli, a także dotrzeć do mety jako pierwsza małpeczka. Jeśli nie znasz na któreś odpowiedzi to poznasz, te i wiele więcej ciekawostek ze świata zwierząt. Quiz o zwierzętach w formie ciekawej planszówki spodoba się wszystkim dzieciom kochającym zwierzęta i nie tylko
 .
małpeczki w dżungli gra


 
Gra zawiera:
- 4 kolorowe pionki, które samemu trzeba złożyć
- składaną twardą planszę
- karty z pytaniami
- notes
- instrukcję do gry

Co prawda Jaś wielu odpowiedzi na pytania jeszcze nie znał, ale wykorzystałam tę grę jako element edukacji. Wspólnie odpowiadaliśmy na pytania, zastanawialiśmy się nad odpowiedziami. Po kilku razach Jaś pamiętał odpowiedzi na pytania. 

małpeczki w dżungli - gra


Dodatkowo na planszy ukryte są pola zachęcające do aktywności fizycznej. Gracz między innymi musy wykonać określoną liczbę przysiadów, klaśnięć w dłonie, podskoków, skonów itp. Zabawy i śmiechu przy tych zadaniach było co niemiara :) Początkowo, kiedy Jaś denerwował się, nie znając odpowiedzi na dane pytanie, pozwalaliśmy mu ustawiać pionki na małpkach stojących na rękach, aby mógł wykonywać określone zadanie.

Poza tym na planszy mamy pola:
- ze znakiem zapytania - tu odpowiadamy na pytanie z karty
- z drabinką - jeśli staniemy na zielonej strzałce przesuwamy się bliżej mety, jeśli na czerwonej cofamy się
- ze zwierzętami - stając na nich gracz musi wykonać odpowiednie zadanie, np. opowiedzieć o swojej wakacyjnej przygodzie lub zdradzić o jakim prezencie marzy.

Małpeczki w dżungli - moja ocena


 Małpeczki w dżungli to emocjonująca gra planszowa dla dzieci. Producent zaleca ją już dla czterolatków. Co prawda pytania w grze są dosyć trudne, ale wspólne odnajdowanie odpowiedzi daje bardzo dużo frajdy. Małpeczki w dżungli to świetna gra, która może zapoczątkować u dziecka miłość do planszówek.Gra ma proste i przejrzyste zasady. Dziecko uczy się z niej nie tylko o świecie zwierząt, ale również o rywalizacji z innymi. Uczymy dziecko wygrywać, ale również przegrywać.Mały minus za pionki, które wykonane są z giętkiej tektury, którą wkładamy do plastikowej podstawki. Niestety często tektura zostaje w ręku dziecku, przez co pionki szybko się psują.

Małpeczki w dżungli to gra dla całej rodziny. Dzięki niej maluchy nie będą nudziły się w długie jesienne wieczory i spędzą miło czas ze swoimi rodzicami!

11 komentarzy:

 1. Jaka fajna gra :) My ostatnio kupiliśmy grę z rybkami, ale łowi się je na haczyk, nie na magnes wiec jest dużo trudniej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Poszukuję interesującej gry :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajny pomysł na spędzenie czasu z dzieckiem. Uwielbiam planszówki, moje dziecko też, pomimo że jest Już Nastolatkiem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jako dziecko lubiłam planszówki, dlatego chciałabym pokazać synowi, że to fajny sposób spędzania wolnego czasu :)

   Usuń
 4. Gry są zawsze doskonałym pomysłem na jesienne wieczory :) To świetny sposób na spędzanie czasu z dziećmi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak - bardzo fajny pomysł na spędzenie czasu, zwłaszcza kiedy za oknami szaro, buro i ponuro

   Usuń
 5. My bardzo lubimy gry planszowe, ale tej akurat nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wygląda zachęcająco - jak przejrzysta gra, wystarczająco łatwa by nie zrazić, lecz wystarczająco skomplikowana by nie nudzić :) mslę, ze ja wypróbuję wkrótce z dzieciakiem

  OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się tekst? Zostaw swój komentarz

Copyright © 2016 Mama na wypasie , Blogger