listopada 12, 2017

Kajtek nie umie fruwać - recenzja książki

Wspólne czytanie to doskonały sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. Spośród literatury dziecięcej trudno wybrać książki wartościowe i interesujące maluchy. Spośród ostatnich nowości wyróżnia się książka Wydanictwa Prószyński i S-ka pt. "Kajtek nie umie fruwać"czytanie z dzieckiem


Szpak Kajtek to mały miłośnik książek. Woli spędzać czas na czytaniu książek i odwiedzaniu biblioteki niż uczestniczyć w lekcjach latania. Szpacza rodzina nie rozumie pasji Kajtka i jego bracia oraz kuzyni często się z niego naświewają. Kiedy jego bracia śnią o pysznych larwach i pędrakach, jemu śnią się rycerze z przeczytanych powieści. Marzy nawet, by zostać pisarzem. Kiedy inne szpaki uczą się polować na fruwające owady, on badawczo przygląda się robaczkom na ziemi i porównuje je z obrazkami w atlasach. I raz za razem naraża się na drwiny kolegów.

Gdy nadchodzi czas odlotu, przyjaciele mają nie lada problem z Kajtkiem. Jak go rozwiążą? I w jaki sposób mały Kajtek znów stanie się bohaterem, ratując życie całemu stadu? O tym dowiecie się kiedy sięgnięcie po książkę!

Kajtek nie umie fruwać - moja ocena


"Kajtek nie umie fruwać" to książka idealna dla trzylatków. Opowiada o tym, że nie każdy musi interesowac się tym samym, wśród nas istnieją ludzie, którzy są inni. Ale wszystkich należy szanować i nie wyśmiewać się z nich. Przygody Kajtka pokazują, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina i przyjaciele. Dodatkowo uczy najmłodszych, że książki mogą wiele nauczyć!

czytanie z dzieckiem


Na dużą uwagę zasługują ilustracje. Częśto w książkach dla dzieci ilustracje przykrywają treść i przesłanie książki. Ilustracje są bardzo ładne i działają na wyobraźnię najmłodszych. Przypominają mi dawne kreskówki. Są dosyć zabawne, przyznaję, że nie raz uśmiechnęłam się patrząc na ilustracje. 

kajtek nie umie fruwać


"Kajtek nie umie fruwać" to książka, która bawi i uczy. Doskonale sprawdzi się jako opowieść przed snem, ale również jako sposób na nudne popołudnie. Książka jest łatwa i przyjemna w odbiorze. Mój trzylatek nie miał trudności z odnalezieniem morału książki. 


Znakomicie ilustrowana, piękna i mądra książka o przygodach Kajtka nie pozostawi żadnego małego czytelnika obojętnym. Jednych zarazi miłością do książek, innym uświadomi, czym jest przyjaźń. A niejeden mały kajtek weźmie się też… do ćwiczenia mięśni.

kajtek nie umie fruwać


Kajtek nie umie fruwać - ocena


Książkę "Kajtek nie umie fruwać" oceniam 8/10.

Plusy:
- znakomite ilustracje
- podkreslenie ważności więzów rodzinnych
- interesująca dla dzieci fabuła
- prosty morał

6 komentarzy:

 1. Uwielbiam książki dla dzieci, które są tak pięknie ilustrowane. Poza tym tematyka bardzo ciekawa, myślę, że kupię mojej 2,5 latce :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam książki dla dzieci, które są tak pięknie ilustrowane. Poza tym tematyka bardzo ciekawa, myślę, że kupię mojej 2,5 latce :)

  OdpowiedzUsuń
 3. AKcja świetna, tej książeczki nie znamy, ale chyba dlatego, że córka z lekka na nią za duża :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam nadzieję, że historia Kajtka dobrze się skończyła...
  szegducha.pl

  OdpowiedzUsuń

Podobał Ci się tekst? Zostaw swój komentarz

Copyright © 2016 Mama na wypasie , Blogger